Monthly Archives: november 2012

post by kaiaeelma | | Closed

20 aastat tagasi,

5.detsembril asutati Muhu saarel Eesti Saarte Kogu.

ESKESK XX aastapäevale pühendatud konverents “20 aastat Eesti Saarte Kogu – kuidas edasi?” toimub

7.detsembril 2012 algusega kell 11.00 Muhus,
Vanatoa turismitalus

Konverentsi ametlikumas osas (11:15 kuni 14:45) astuvad üles Laine Tarvis, Mark Soosaar, Raido Liitmäe, Aado Keskpaik, Maret Pank, Urmas Kase, Eedi Sepp ja EVNÜ esindajad.

Päev lõpeb söögi ning Muhu jõulukommete ja -mängudega, vt ka ürituse kava.

Asjalised, kes veel ei ole registreerunud, palun seda teha 3.detsembriks
(org.esk_ät_lists.ut.ee või laine.tarvis_ät_gmail.com).

 

post by kaiaeelma | | Closed

14.09.2012 – parlvlaevapiletite hinnad

MTÜ Eesti Saarte Kogu eestseisus saatis täna pöördumise Riigikogule, Riigikogu saarte ühendusele, regionaalministrile ja majandus- ja kommunikatsiooniministrile.

Oma kirjas väljendab eestseisus sügavat hämmingut MKMi kavandatava otsuse kohta tõsta praamipiletite hinda koguni veerandi võrra, mis toob omakorda kaasa hinnatõusu kõigile saartel tarbitavatele elutähtsatele kaupadele ja saartelt väljaveetavatele toodetele.
Eestseisus leiab, et praamihind peab saarlastele olema kujundatud samadel alustel kui Eesti teiste piirkondade elanikel, st maanteepikenduse põhimõttel.

Eestseisus küsib regionaalministrilt ja majandus- ja kommunikatsiooniministrilt: mis peaks olema Eesti regionaalpoliitika sisuks: kas tühjenevad ääremaad ja võimalikult rohkem inimeste Tallinna elama aitamine või elamisvõimaluste tagamine igas Eesti asustatud piirkonnas? Eestseisus kutsub Riigikogu vastu võtma praamipileti hinnakujundust sätestava seaduse, mis näeb ette saarte elanikele soodustusi nii nagu see kogu Euroopas on.