Kutse mõttevahetusele KARJAKASVATUS VÄIKESAARTEL

Link sündmusele: 
 
Meeting ID: 935 1124 4448
Passcode: 768137
 

 
Hea Eesti Saarte Kogu liige!
 
Kutsume Sind reedel, 1.oktoobril Manijas toimuvale ajurünnakule teemal PÜSIASUSTUS JA AASTARINGNE KARJAKASVATUS VÄIKESAARTEL.
Meie kohtumise peakülaline on juunikuus doktoriväitekirja kaitsnud Marika Kose, kes tutvustab oma teadustööd rannaniitudel elurikkuse taastamisest.
 
On väga OLULINE, ET VÕIMALIKULT PALJUD VÄIKESAARTEL LOOMAPIDAMISEGA TEGELEVAD INIMESED SELLEST NÕUPIDAMISEST OSA VÕTAKSID. Nimelt on Vabariigi Valitsusel kavas rakendada mitmeid uusi meetmeid, et parandada olukiorda poollooduslike koosluste hooldamisel ja kuna väikesaartel vajab see töö lisatoetusi, siis selleks me kokku tulemegi.
 
Meie arutelust võtavad osa nii Maaelu ministeeriumi kui Keskkonnaministeeriumi esindajad, samuti Manija saare põliselanikud. Nemad teavad, miks oli liigiline elurikkus aastakümneid tagasi siin oluliselt kõrgemal tasemel.
 
Arutelu algab reedel kell 12.00 Manija saare Pidumajas. Esmalt kuulame Marika Kose ettekannet, seejärel tulevad küsimusd ning siis nõttevahetus. Vahepausiks vaatame slaidiprogrammi Manija looduse harukdustest ja maitseme kalasuppi.
Soovitame võimalusel tulla saarele juba eelmisel õhtul ja ööbida Riida turismitalus. Selleks kasutage meie liinilaeva MANN, mis väljub Munalaiu sadamast neljapäeva õhtul kell 17.30.
 
Marika Kose saabub reede hommikul kell 8.30 väjuva MANNi pardal. Kavatseme temaga koos kogu Manija otsast otsani läbi käia ja vaadata, kuidas erinevad suhtumised loodusesse  on saare elurikkust alles hoidnud, suurendanud  või hoopis vähendanud.
Kes tahavad tulla kohale täpselt arutelu alguseks, siis on selleks sobiv praam KIHNU VIRVE, mis väljub Munalaiust kell 11.30.
 
Tagasisõidu võimalused on kas kell 14.00 või 17.00 meie liinilaeva MANN pardal.
Andke palun teada, kes on tulemas kohale reaalselt ja kes soovivad osaleda virtuaalselt. Viimastele saadame aegsasti zoomi lingi.
 
Kohtumiseni juba eeloleval reedel!
 
Mark Soosaar
ESK eestseisuse esimees
tel. 5024947
info@saared.ee