Kassari asub Hiiu maakonnas endise Käina valla piires. Saare pindala on 19,3 km2 ja ta on suuruselt viies saar Eestis. Elanike arv on 286.
Hiiumaalt saab Kassarisse sõita mööda Orjaku või Laisna tammteed ning Kassari ja Orjaku sadama kaudu. Saarel on 4 küla: Esiküla, Taguküla, Kassari ja Orjaku. Saarel elatakse aastaringselt 90 elamus.
Kassaris võib kohata liigirikkaid ranna-ja puisniite, kadastikke, leht- ja okaspuusalusid. Saare edelaosas lookleb kaugele merre pikk kiviklibune maasäär – Sääretirp – turistide meelispaik. Kassari kaldavesi on üks soojemaid Eestis. Orjaku loodusrajal saab tutvuda Käina lahega – ühe kuulsama ja liigirikkama lindude kaitsealaga Eestis. Tuntuim supelrand Piibunina asub ligi 1 km pikkuselt saare lõunarannikul.
Saarel asub Hiiumaa Muuseum, Aino Kalda suvemaja. Siin on ainuke paekivist ja roogkatusega kabel Eestis, mis on ehitatud ilmselt 16. sajandil. Kabeliaeda on maetud Marie Underi vanavanemad.
Kasssari mõis rajati 18. sajandil. 1758. aastast kuulus mõis Stackelbergide perekonnale. Mõisast on säilinud 19. sajandil ehitatud kärnerimaja, antvärkide maja ja park koos piirdemüüridega.
1863. aastal asutati Mäeküla kõrtsihoones Kassari külakool, mille juures oli ka raamatukogu. Praegu kuulub see maja Kassari Haridusseltsile.
Kultuurilooliselt väärtustab saart tihe seotus kirjanike, kunstnike ja teiste loomeinimestega.